پیامک تبلیغاتی موثرترین روش بازاریابی است. نحوه نوشتن پیامک تبلیغاتی تاثیر بسزایی دارد. در این مقاله قواعد و اصول نگارش اس ام اس و ارسال پیامک بررسی می‌شود.

پیامک تبلیغاتی موثر

در ارسال پیامک تبلیغاتی بسیاری از  مشترکین بازخورد بسیار مناسبی از تبلیغات خود دارند و باور دارند که اس ام اس تبلیغاتی برای آنها مفید بوده و پیوسته از این امکان استفاده می‌کنند. اما  عده‌ای از مشترکین هم هستند که این کار را بیهوده تلقی می‌کنند.

- چرا اینگونه است؟ تفاوت این دو در چیست؟

اگر به پیامک آنها توجه کنیم متوجه کم و کاستی‌های زیادی می‌شویم، نکاتی که رعایت نشده است. یکی از بدترین این مشکلات عدم نگارش صحیح متن پیامک تبلیغاتی است.

نگارش صحیح متن پیامک تبلیغاتی در کنار انتخاب درست جامعه هدف شما، منجر به جذب مشتری و فروش بیشتر محصول خواهد شد.

قواعد و اصول نگارش پیامک تبلیغاتی

 • از کلمات تخصصی پرهیز کنید
  در متن اس ام اس تبلیغاتی خود از کلمات تخصصی استفاده نکنید. زیرا ممکن است مخاطب شما اطلاعاتی در مورد آن کلمه تخصصی نداشته باشد و در عین حال به محصول شما نیاز داشته باشد ولی چون مفهوم کلمه به کار رفته در متن شما را نمی‌داند بنابراین پیامک شما را نادیده می‌گیرد.

 • جلب توجه مشتری با کاراکترهای خاص
  استفاده از کاراکترهای خاص در متن پیامک تبلیغاتی موجب جلب توجه بیشتر خواننده می‌شود. می‌توانید از کارکترهای خاص مثل : {،(:،*،" و یا ایموجی‌ها برای جلب توجه مشتری در عبارات و تخفیفات خاص استفاده نمایید.

 • ساختارکلی متن پیامک تبلیغاتی
  متن اس ام اس تبلیغاتی باید ساده، مستقیم باشد، پیشنهاد می‌شود در متن پیامک از جملات کوتاه و جذاب استفاده شود ویا به عباراتی دیگر خیلی طولانی نباشد و بهتر است شامل قسمت‌های زیر باشد:

  • برند یا شعار تبلیغاتی : نام برند یا یک شعار تبلیغاتی کوتاه می‌تواند تبلیغات شما را به یاد ماندنی‌تر کند و در ذهن خواننده بماند.

  • بیان ویژگی  محصول یا خدمات : ویژگی یک محصول یا خدمات بخشی از پیام است که خواننده پیامک را ترغیب می‌کند.

  • نحوه سفارش محصول : اگر سفارش محصول دارید نحوه این کار را حتما درج کنید.

  • نحوه ارتباط : نحوه ارتباط خود را با مشتری در انتهای پیامک درج کنید.

  • در صورت امکان نام مشتری و مخاطب را درج کنید : اگر کسی که برای او پیامک تبلیغاتی ارسال می‌کنید جز مشتریان شما است (مثلا مشتری فروشگاه پوشاک شما است) بهتر است شروع پیامک حاوی نام مشتری باشد که موجب اعتماد و توجه بیشتر مشتری به کالا و  خدمات شما می‌گردد.

پیامک تبلیغاتی بعنوان موثرترین ابزار بازاریابی است. پس توجه به اصول و قواعد آن نیز می‌تواند تاثیرگذاری آن را دوچندان کند. یکی از این اصول و قواعد نگارش متن اس ام اس در ارسال پیامک از پنل پیامکی می‌باشد. ما در این مطلب موارد موثر در تبلیغات پیامکی را توضیح دادیم.

برای ارسال پیامک تبلیغاتی به پنل اس ام اس دارید. ما سامانه پیامکی صبا اس ام اس را به شما پیشنهاد می‌کنیم. جهت خرید و پشتیبانی به صفحه اصلی صبا اس ام اس مراجعه کرده و یا با تلفن صبا اس ام اس تماس بگیرید.