تنها راه خلاص شدن از پیامک تبلیغاتی غیرفعالسازی آنهاست در این مقاله روش فعال کردن و غیرفعالسازی پیامک تبلیغاتی در اپراتور همراه اول و ایرانسل ارائه می‌گردد.

فعال کردن و غیرفعال کردن پیامک تبلیغاتی همراه اول و ایرانسل

احتمالا شما نیز پیامک هایی همانند بالا را در طول روز یا حتی شب دریافت می‌کنید. چنین پیام‌هایی برای من که زیاد ارسال می‌شوند،‌ در حالی که نه لازم دارم و نه شماره به کلینیکی دادم. پیام‌ها جز مزاحمت برای من فایده‌ای ندارند و حتی برخی مواقع ساعت ۱۰ یا ۱۱ شب می‌رسند که آزاردهنده است.

همانطورکه می‌دانید، راه‌ خلاص شدن از پیامک تبلیغاتی غیرفعال کردن آنهاست. در این مطلب روش قطع پیامک های تبلیغاتی ایرانسل و همراه اول را کامل توضیح می‌دهیم، تا اگر شما هم از پیام‌های تبلیغاتی خسته شدید، بتوانید به‌راحتی از شر آنها خلاص شوید.

قطع پیامک تبلیغاتی همراه اول و ایرانسل

برای هر اپراتوری (همراه‌اول و ایرانسل) روش‌های مختلفی، مثل غیرفعال کردن پیامک تبلیغاتی از طریق پیامک، پشتیبانی، کددستوری و ... وجود دارد، که ما همهٔ روش‌ها را می‌نویسیم.

ابتدا روشی کلی برای قطع پیامک تبلیغاتی همهٔ اپراتورها و سپس روش‌های غیرفعال کردن پیامک تبلیغاتی برای شماره‌های همراه اول و ایرانسل را توضیح می‌دهیم.

لغو اس ام اس تبلیغاتی

برای لغو پیام تبلیغاتی همهٔ اپراتورها (همراه اول، ایرانسل و رایتل) می‌توانید از شماره ۸۰۰، به ۲ روش زیر استفاده کنید:

روش اول: تماس با شماره ۸۰۰

در روش اول از قسمت تماس موبایل، کد #۸۰۰* (ستاره ۸۰۰ مربع) را شماره‌گیری کنید، از بین گزینه‌های نمایش داده شده، شماره گزینه قطع تبلیغات (عدد ۳) را داخل کادر بنویسید و گزینه Send (ارسال) را بزنید. درخواست لغو پیام تبلیغاتی تا ۲۴ ساعت آینده انجام می‌شود.

روش دوم: ارسال اس ام اس

در روش دوم از طریق اس ام اس می‌توانید پیام‌های تبلیغاتی را لغو کنید، یعنی صفحه ارسال پیام موبایل را باز کرده، در قسمت وارد کردن شماره، عدد ۸۰۰  و در قسمت متن عدد ۱ را بنویسید و ارسال کنید.

مشترک گرامی، شما درخواست غیرفعالسازی
تمامی سرویسهای ارزش افزوده خود را دارید.
در صورت تمایل کد ۹۲۲ را به این شماره ارسال نمایید.

بعد از چند دقیقه پیام بالا برای‌ شما ارسال شده که باید با ارسال کد، درخواست خود را تایید کنید. وقتی که کدتایید را فرستادید، دوباره پیامکی دریافت می‌کنید که تا ۲۴ ساعت آینده سرویس‌های پیامکی شما قطع می‌شود.

مشترگ گرامی درخواست شما تا ۲۴ ساعت
آینده بررسی و تمامی سرویسهای پیامکی شما
قطع خواهد شد.

حالا به تفکیک برای شماره‌های همراه اول و ایرانسل روش‌های غیرفعال کردن اس ام اس را می‌نویسیم.

قطع پیام تبلیغاتی همراه اول

برای لغو پیامک تبلیغاتی همراه اول می‌توانید از شماره ۸۹۹۹ به ۲ روش زیر استفاده کنید.

روش اول: ارسال پیام

در روش اول، صفحه نوشتن پیام تلفن همراه را باز کنید. در قسمت شماره تلفن، شماره ۸۹۹۹ را نوشته و در قسمت متن پیام عدد ۱ را بنویسید، گزینه Send (ارسال) را بزنید تا پیام ارسال شود.

بعد از چند دقیقه پیامی را دریافت می‌کنید که نوشته شده: درخواست شما با موفقیت ثبت شد و پس از این هیچ‌گونه پیام تبلیغاتی دریافت نخواهید کرد.

روش دوم: کد دستوری ۸۹۹۹

در روش دوم باید وارد صفحه تماس گوشی موبایل خود شوید و سپس کد #۸۹۹۹* (ستاره ۸۹۹۹ مربع) را وارد کرده و گزینه سبزرنگ تماس را بزنید. صفحه‌ای فعال می‌شود که ۲ گزینه دارد، در کادر زیر نوشته‌ها عدد عدم دریافت پیامک تبلیغاتی (عدد ۱) را نوشته و گزینه Send (ارسال) را بزنید.

درخواست شما برای اپراتور همراه اول ارسال می‌شود و تا ۲۴ ساعت بعد پیامک‌های تبلیغاتی حذف شده و دیگر برای‌تان ارسال نمی‌شود.

اگر بنا به هر دلیلی منصرف شدید و خواستید دوباره پیامک تبلیغاتی دریافت کنید، با استفاده از روش‌های بالا عدد ۲ را بزنید، یعنی در ارسال پیام به شماره ۸۹۹۹ گزینه ۲ را ارسال کرده و در کد دستوری نیز شماره ۲ را بفرستید، تا سرویس دریافت پیامک تبلیغاتی برای‌تان فعال شود.

حذف پیامک تبلیغاتی همراه اول با ۹۹۹۰

علاوه بر روش‌های بالا، راه‌حل بعدی تماس با اپراتور همراه اول است. از قسمت تماس‌های موبایل شماره ۹۹۹۰ را بدون کد شهر وارد کرده و گزینه سبزرنگ تماس را بگیرید. تلفن به صورت گویا است و می‌توانید با راهنمایی که گفته می‌شود، گزینه حذف پیامک تبلیغاتی را بزنید.

بعد از چند دقیقه برای‌تان پیامک تشکر و ثبت درخواست حذف پیامک تبلیغاتی ارسال می‌شود.

 استفاده از اپلیکیشن همراه من

راه‌حل بعدی برای حذف اس ام اس تبلیغاتی همراه اول، استفاده از اپلیکشن همراه من است. همانطور که می‌دانید اپلیکشن همراه من امکانات زیادی از قبیل بسته‌های اینترنت، کد دستوری، پرداخت قبض تلفن همراه و ... را به کاربران می‌دهد، که یکی از امکانات، حذف پیام تبلیغاتی است.

اپلیکشن همراه من را می‌توانید از سایت همراه اول دانلود کرده و روی گوشی موبایل نصب کنید. وارد همراه من شوید و روی آیکون خدمات کلیک کنید. پنجره‌ای به نام خدمات من باز می‌شود، روی آیکون خدمات پیامک انبوه کلیک کنید.

در صفحه خدمات پیامک انبوه، دو گزینه به نام‌های پیامک‌های اطلاع‌رسانی و پیامک‌های تبلیغاتی را می‌بینید. پیامک تبلیغاتی به صورت پیش‌فرض روی غیرفعال تنظیم است. می‌توانید روی تیک هر گزینه کلیک کرده و فعال یا غیرفعال کنید.

روش‌های گفته شده در نسخه جدید همراه من فعال است. اگر از گزینه قدیمی استفاده می‌کنید، باید روی گزینه خدمات من کلیک کنید و پیامک‌های تبلیغاتی را غیرفعال کنید.

با استفاده از روش‌های گفته شده می‌توانید اسمس تبلیغاتی همراه اول را غیرفعال کنید. برای قطع اس ام اس تبلیغاتی ایرانسل از چه روش‌هایی استفاده می‌شود؟

لغو پیام تبلیغاتی ایرانسل با شماره ۵۰۰۶

یکی از روش‌های قطع پیامک تبلیغاتی ایرانسل، استفاده از کد دستوری ۵۰۰۶ است. وارد قسمت تماس گوشی موبایل شده و شماره #۵۰۰۶* (ستاره ۵۰۰۶ مربع) را شماره‌گیری کنید. در کادر نمایش داده شده عدد ۱ را نوشته و ارسال کنید.

دوباره کادری نمایش داده می‌شود که ۲ گزینه دارد، گزینه ۱ دریافت پیامک تبلیغاتی و گزینه ۲ عدم دریافت پیامک تبلیغاتی، باید عدد ۲ را نوشته و روی ارسال (Send) کلیک کنید. 

در نهایت پیام زیر روی صفحه گوشی نمایش داده می‌شود، که درخواست شما ثبت شد و دیگر پیامک تبلیغاتی دریافت نمی‌کنید.

تماس با شماره ۷۰۰

برای قطع پیامک‌های تبلیغاتی ایرانسل می‌توانید با شماره ۷۰۰ از خط ایرانسل تماس گرفته و طبق راهنمایی که می‌شوید، عدد لغو پیامک ایرانسل را بزنید تا پیامک‌های تبلیغاتی برای شما غیرفعال شوند. تماس با شماره ۷۰۰ از خط ایرانسل رایگان است، اما اگر از خطی غیر از ایرانسل تماس بگیرید، از اعتبار شما کم می‌شود.

از اپلیکشن ایرانسل من استفاده کنید

روش‌ دیگر برای غیرفعال کردن پیامک های تبلیغاتی ایرانسل، استفاده از اپلیکیشن ایرانسل من است. اپلیکشن ایرانسل هم مانند اپلیکشن همراه اول خدمات زیادی را به کاربران می‌دهد. برنامه ایرانسل من را می‌توانید از سایت ایرانسل دانلود و نصب کنید.

وارد برنامه ایرانسل من شوید، روی سه خط بالای صفحه سمت راست، کلیک کرده و سپس روی اولین گزینه، پرونده کلیک کنید.

صفحه باز شده، سربرگ تنظیمات است. گزینه مدیریت پیامک‌های تبلیغاتی را انتخاب کرده تا صفحه غیرفعال‌سازی پیامک باز شود. روی گزینه غیرفعال‌سازی کلیک کنید. از شما سوال می‌پرسد: آیا از غیرفعال سازی این سرویس اطمینان دارید؟ روی گزینه بلی کلیک کنید تا پیامک تبلیغاتی ایرانسل غیرفعال شود.

با استفاده از روش‌های گفته شده پیامک‌های بانک‌ هم غیرفعال می‌شوند؟

پیامک هایی که غیرفعال نمی‌شوند

برخی از کاربران فکر می‌کنند پیام‌های که از طریق بانک‌ها نیز ارسال می‌شوند جزو پیامک‌های تبلیغاتی هستند، باید بگوییم که نگران غیرفعال شدن پیامک‌ بانک‌ها، نیروی انتظامی و پلیس، قضایی، دولتی و اپراتورها نباشید، زیرا جزو پیام اطلاع‌رسانی بوده و غیرفعال نمی‌شوند.

پیامک‌هایی مثل واریز و برداشت از حساب بانکی، جریمه و تخلف ماشین، وضعیت پرونده‌های قضایی، تایید سفارش، رمز عبور، تکمیل و ارسال سفارش و ... از خط خدماتی برای کاربران ارسال می‌شوند. پیامک‌های که از سرویس خط خدماتی ارسال می‌شوند، نباید جنبه تبلیغاتی داشته باشند. شرکت‌ها هنگام خریداری خط خدماتی، متعهد به ارسال پیامک غیر تبلیغاتی می‌شوند و اگر از این خطوط برای شما پیام تبلیغاتی ارسال شود، می‌توانید از فرستنده پیام شکایت کنید.