تبلیغات و ارسال پیامک با نام تجاری بجای شماره بر بازاریابی پیامکی موثر است. مهمترین تاثیر آن برند سازی است که با ارسال اس م اس از طریق نام برند کسب می‌شود.

ارسال پیامک با نام تجاری پیامک rouhani روحانی رییس جمهور

حتما پیامک های رییس جمهور بدست شما نیز رسیده است. شما این پیامک را با نام Rouhani دریافت کرده‌اید. درحالیکه این نام را در شماره مخاطبین خود ذخیره نکرده‌اید. به این نوع ارسال، ارسال پیامک با نام تجاری می‌گویند.

حال فرض کنید شما یک صاحب یک کسب وکار هستید و قصد تبلیغات پیامکی را دارید. ارسال با شماره برای مخاطبین شما جذاب‌تر است یا ارسال با نام تجاری؟! قطعاً برای مخاطبین ارسال با نام تجاری جذاب‌تر خواهد بود. زیرا اولین حسی که به مخاطب دست می‌دهد احساس ارزشمند بودن است. بله مشتری برای شما با ارزش است، زیرا تا مشتری نباشد شما نیز سودی نخواهید داشت. پس چرا نباید این حس با ارزش بودن را به مشتری انتقال ندهید!

اگر شرکت ثبت‌شده دارید. از بازاریابی پیامکی استفاده می‌کنید. گردش مالی‌تان بالاست و می‌توانید هزینه ارسال با نام تجاری را بپردازید، بد نیست که از مزایای این روش استفاده کنید. حالا شاید بپرسید که برای این مورد باید چه نام‌هایی انتخاب کرد؟!

نام تجاری شامل چه عناوینی است؟

برای ارسال پیامک با نام تجاری علاوه‌بر نام شرکت، سازمان یا موسسه، می‌توانید از موارد زیر هم استفاده کنید:

مزایای ارسال پیامک با نام تجاری

تقریباً هر روز اس ام اس تبلیغاتی زیادی برای مردم ارسال می‌شود. کسب‌وکارها برای اینکه بین تمام این پیامک تبلیغاتی بیشتر در ذهن مخاطب متمایز شوند، بهتر است به‌جای سرشماره‌‌ها از نام تجاری برای ارسال پیامک استفاده کنند.

این روش جذابیت بصری برای مخاطب ایجاد می‌کند. نام برند را در ذهن مشتری ماندگار می‌کند و‌ باعث اعتمادش می‌شود. از طرف دیگر، این پیامک‌ها هویت‌دار است. در نتیجه شانس خواندن پیام بیشتر می‌شود. البته یادتان باشد که باید متن جذابی برای پیامک بنویسید تا روی مخاطب تاثیر بگذارد.

ویژگی‌های مثبت خطوط نام تجاری

علاوه‌بر مزایا، ارسال پیامک با نام تجاری ویژگی‌های مثبت دیگری هم دارد که در ادامه برایتان آوردیم:

 • اعتبار به برند
 • جذب اعتماد مخاطب
 • مناسب برای شرکت حقوقی، هولدینگ معروف مثل دیجی‌کالا و سازمان دولتی
 • سرعت بالای ارسال پیام
 • دریافت آبونمان ماهانه و سالانه

معایب ارسال پیام با نام تجاری

ارسال پیامک با نام تجاری معایب خودش را هم دارد. پیشنهاد می‌کنم، علاوه‌بر خط تجاری حتماً از خطوط دیگر هم استفاده کنید تا این معایب را پوشش دهد.

یادتان باشد که مزایای نام تجاری از معایبش بیشتر است. اما برای استفاده از این روش باید دربارۀ معایبش هم بدانید:

 • این خطوط امکان دریافت پیامک از طرف مشتری را ندارند.
 • فعالسازی این خطوط زمانبر است.
 • تایید نام تجاری توسط اپراتور  20 تا 40 روز کاری زمان لازم دارد.
 • هزینه و آبونمان این خطوط زیاد است.

اگر بخواهیم صادقانه پیشنهاد دهیم، خط تجاری هزینه بسیار زیادی برای مجموعه دارد. آبونمان این خطوط در سال جدید بیشتر هم می‌شود. استفاده از این خطوط برای ارگان‌های دولتی و بزرگ صرفۀ اقتصادی دارد. ولی اگر کسب‌وکارتان کوچک و نوپاست، پیشنهادم انتخاب سرشماره رند است.

توصیه می‌کنم برای کنترل هزینه‌ها با یک شماره مناسب، بازاریابی پیامکی را شروع کنید، با گسترش کسب‌وکارتان می‌توانید برای دریافت نام تجاری درخواست دهید.

تعرفه ارسال با نام تجاری

بعد از مزایا و معایب ارسال پیامک تجاری، نوبت تعرفه است. برای شروع کار، باید پنل اس ام اس داشته باشید. بعد از دریافت پنل، سفارش خط بدهید. برای سفارش خط، یکی از سرشماره‌های 1000، 2000، 3000 یا 5000 را انتخاب کنید. در مرحله دوم برای نام تجاری درخواست دهید.

هزینه فعالسازی سالانه این سرویس (در زمان نگارش این مقاله) حدود 500 میلیون تومان و هزینه ماهانه حدود 20 میلیون است. البته این هزینه شامل مالیات بر ارزش افزوده هم می‌شود. در ضمن، قیمت هر پیام ارسالی این سرویس طبق جدول تعرفه ارسال پیامک است. پس در قیمت خیلی تفاوتی با پنل معمولی ندارد.

یادتان باشد، حدود دو ماه هم برای تائید نام تجاری زمان نیاز دارید. بعد از ثبت درخواست، 60 روز زمان برای کارهای ثبت نام تجاری لازم دارید و با تائید اپراتور می‌توانید شروع به ارسال پیامک کنید. در ضمن نام تجاری شما از همان اپراتوری صادر می‌‎شود که خطش را دارید. به عنوان مثال، اگر از اپراتور 1000 خط گرفتید، نام تجاری هم از طرف همین اپراتور است.

ارسال پیام به لیست سیاه مخابرات

حتماً با لیست سیاه مخابرات آشنا هستید. لیست سیاه یعنی شماره‌هایی که دریافت پیام تبلیغاتی را مسدود کردند. پس اگر از خطوط تبلیغاتی پیامی به لیست سیاه بفرستید، به دستش نمی‌رسد. حالا سوال مهم، آیا با نام تجاری می‌توان به لیست سیاه پیام فرستاد؟

خط تجاری شبیه بقیه خطوط است. تا زمانیکه خط تبلیغاتی دارید، به لیست سیاه دسترسی نخواهید داشت. با خدماتی کردن خط تجاری، می‌توانید به بلک لیست پیام بفرستید. یادتان باشد که از خطوط خدماتی، اجازه تبلیغات ندارید. این خطوط صرفا برای اطلاع‌رسانی استفاده می‌شوند.

قوانین و مقررات خطوط تجاری

حالا نوبت قوانین ارسال پیامک با نام تجاری است. همانطور که در قسمت تعرفه گفتیم، هزینۀ نام تجاری بالاست. از طرف دیگر، ثبت‌نامش زمان‌بر است. به تائید اپراتور هم نیاز دارد. بهتر است اول شرایط را بررسی کنید. مدارکتان را آماده کنید و بعد درخواست دهید.

برای استفاده از این سرویس، باید حتماً مدارک زیر را ارائه دهید:

 • روزنامه رسمی
 • آگهی تاسیس و روزنامه آخرین تغییرات
 • کپی کارت ملی مدیرعامل و اعضاء هیات مدیره
 • برگه تائید شناسه ملی و کد اقتصادی

ارسال پیامک از خطوط ثابت

شاید بخاطر هزینه‌های ارسال پیامک با نام تجاری، نظرتان عوض شده باشد. صبا اس ام اس پیشنهاد دومی هم دارد. می‌توانید ارسال پیامک با خطوط ثابت را امتحان کنید.

اگر امکان پرداخت هزینه ارسال پیامک با نام تجاری را ندارید، ارسال پیامک از خطوط ثابت 021 و 026 پیشنهاد خوبیست. این روش تاثیر خوبی در مشتری دارد. از دیگر شماره‌های ارسال پیام متمایز است. باعث برندسازی می‌شود. از طرف دیگر، شماره دفتر کارتان را مستقیماً در اختیار مخاطب قرار می‌دهد. حالا اگر مشتری نیاز به تماس داشته باشد به شماره‌ای که برایش پیامک فرستادید، زنگ می‌زند.

مزایای ارسال پیام با خط ثابت

اگر بخواهید برای ارسال پیامک از خطوط ثابت استفاده کنید، مزایای زیر در اختیارتان قرار می‌گیرد:

 • ارسال پیامک با شماره‌ای متفاوت از سرشماره‌های 1000-2000 یا 3000
 • نیاز به نوشتن اطلاعات تماس ندارد. خطی که پیام را فرستادید، همان شماره دفترتان است
 • ارتباط و تعامل آسان با مشتری
 • هزینه مقرون‌به‌صرفه و بدون آبونمان برای ارسال پیامک
 • هزینه یکسان با دیگر سرشماره‌ها در ارسال پیامک‌

مدارک دریافت خط ثابت

بستگی به این دارد که بخواهید به‌صورت حقیقی اقدام کنید یا حقوقی، در هر صورت با ارائه مدارک زیر می‌توانید از این خطوط استفاده کنید. در ضمن برای استفاده از این خطوط باید حتماً مالک خط باشید.

مدارک مورد نیاز جهت سفارش خط حقیقی 021 و 026

 1. تصویر کارت ملی هوشمند
 2. تصویر جواز کسب و یا پروانه کسب
 3. دانلود و تکمیل فرم تعهدنامه و تهیه تصویر سلفی به همراه کارت ملی (چهره باید واضح باشد)

مدارک مورد نیاز جهت سفارش خط حقوقی و خطوط 021

 1.  تصویر کارت ملی هوشمند
 2. دانلود و تکمیل فرم تعهدنامه و تهیه تصویر سلفی به همراه کارت ملی (چهره باید واضح باشد)
 3. ارسال آخرین روزنامه رسمی شرکت
 4. ارسال معرفی نامه نماینده شرکت

جهت مشاوره و خرید پنل اس ام اس به صفحه اصلی صبا اس ام اس مراجعه یا با همکاران ما در تماس باشید.