بلک لیست یا لیست سیاه به افرادی اطلاق می‌گردد که پیامک تبلیغاتی خودرا مسدود کرده‌اند تا اس ام اس تبلیغاتی دریافت نکنند. لذا نمی‌توان به آنها پیامک ارسال کرد. اما صبا اس ام اس راهکارهایی برای ارسال به بلک لیست مخابرات دارد.

راهکارهای ارسال پیامک بلک لیست باشگاه مشتریان

 ارسال پیامک به بلک لیست از خطوط خدماتی انجام می شود. هنگامیکه کاربران پنل اس ام اس اقدام به خرید خط می‌کنند، آن خط پیامکی بصورت پیشفرض تبلیغاتی می‌باشد و سپس باید اقدام به خدماتی کردن خط کنند. خدماتی کردن خط پیامکی نیازمند به مدارک شرکتی می‌باشد و اشخاص حقیقی نمی‌توانند خطوط پیامکی شان را خدماتی کنند.

جهت اطلاعات بیشتر مقاله خط خدماتی ارسال پیامک را مطالعه نمایید.

پس برای اشخاص حقیقی چه؟ کسانی که مدارک شرکت ثبت شده ندارند چگونه می‌توانند به بلک لیست پیامک ارسال کنند؟

خط خدماتی عمومی

پنل اس ام اس صبا برای رفع این مشکل، چندین خط خدماتی به صورت عمومی و اشتراکی درپنل کاربران خود قرار می‌دهد تا بتوانند ازآن برای ارسال پیامک حتی به بلک لیست استفاده کنند. اما خط خدماتی عمومی صرفاَ برای ارسال پیامک اطلاع رسانی می‌باشد و شما نمی‌توانید از آن برای ارسال پیامک تبلیغاتی استفاده کنید! ارسال پیامک تکی و وب سرویس با خط خدماتی عمومی انجام می‌شود. مانند پیامک زیر:

حمید عزیز، ثبت نام شما با موفقیت انجام شد. کد تایید شما: 89011 

اگر صاحب وب سایت (شرکتی، فروشگاهی و…) و یا اپلیکیشن هستید، خط خدماتی عمومی مختص شماست!

درصورتیکه تعداد پیامک نسبتا بالایی (تا 10 هزار پیامک) به لیست شماره مشتریان خودتان ارسال کنید، می‌توانید از قابلیت “باشگاه مشتریان” صبا اس ام اس استفاده کنید.

ارسال پیامک به باشگاه مشتریان

با استفاده از قابلیت ارسال پیامک به باشگاه مشتریان صبا اس ام اس، شما می‌توانید حتی به شماره بلک لیست نیز ارسال پیامک انجام دهید. ارسال اس ام اس به بلک لیست باشگاه مشتریان یعنی به مشتریانی می‌توانید پیامک ارسال کنید که شماره تلفن آنهارا دارید و مشتریان خودتان هستند.

توسط این قابلیت می‌توانید به مشتریان خود پیامک اطلاع رسانی و نیمه تبلیغاتی (تخفیف، فروش ویژه، جشنواره و…) ارسال کنید. اصطلاحاَ در سامانه‌های دیگر به این قابلیت ماژول پیامک سفید نیز گفته می‌شود. مثلاَ پیامک‌های زیر را می‌توانید از طریق قابلیت باشگاه مشتریان یا club در سامانه پیامکی ارسال کنید:

کاربران گرامی، 50% تخفیف جمعه سیاه شروع شد! مهلت استفاده تا ساعت 24 امشب. با تشکر ژاکت

مشتریان عزیز افق کوروش؛ برنج تنظیم بازار با قیمت دولتی موجود شد!

دانشجویان عزیز آموزشگاه فارابی، کلاس آنلاین امروز ساعت 16 برگزار می شود. جهت ورود به سامانه از لینک زیر اقدام کنید: test.com

نکات ارسال پیامک به باشگاه مشتریان

امکان ارسال پیامک به باشگاه مشتریان هم برای افراد حقیقی و هم حقوقی امکان پذیر می‌باشد و با این روش تمامی افراد می‌توانند برای مخاطبان و مشتریان خود پیامک ارسال نمایند. اما در ادامه به برخی از نکات این ماژول می‌پردازیم:

باید شماره های مشتریان تان را داشته باشید!

همانطورکه از نام این ماژول مشخص است، شما نمی‌توانید از این قابلیت برای ارسال پیامک به بانک شماره تلفن داخل سامانه پیامکی استفاده کنید. در نتیجه بایستی شماره موبایل مشتریان خود را داشته باشید. نگران نباشید! سامانه پیام کوتاه صبا فایل خور می باشد. یعنی شما می‌توانید فایل اکسل و یا تکست که شماره موبایل مشتریان در آن وجود دارد را در سامانه آپلود کنید.

همچنین شما می‌توانید به صورت هوشمند پیامک ارسال کنید! یعنی اگر نام و نام خانوادگی مشتری خود را نیز می‌دانید، می‌توانید به صورت هوشمند در متن پیامک خود، مشتری تان را با نام شان مخاطب قرار دهید. 

شروع متن پیامک باشگاه مشتریان مهم است!

پیامک یک تریبون برای ارتباط با مشتریان تان می‌باشد! سعی کنید به مشتریان خود احساس ارزشمند بودن بدهید. بنابراین این کار را باید در ابتدای متن پیامکی تان انجام دهید. پیامک تان را با عناوینی مانند “مشتری گرامی، کاربر گرامی، مشترک گرامی و…” باید شروع کنید.

انصراف از خبرنامه نباید سخت باشد!

حتما پیامک هایی در این قالب دریافت کرده اید:

مشتری عزیز، 25% تخفیف در اجناس بهاری! آخرین مهلت تا 31 اردیبهشت. لغو1

عبارت “لغو1” به شما این امکان را می‌دهد تا اگر تمایلی به دریافت پیامک ندارید، به راحتی بتوانید انصراف دهید. اصولا شما نمی‌توانید مشتریان تان را به زور وادار به دریافت پیامک کنید. از این رو ماژول باشگاه مشتریان بصورت خودکار در آخر متن شما کلمه “لغو1” را اضافه خواهد کرد. بنابراین اگر می‌خواهید متن پیامک تان به اندازه 1 پیامک (70 کاراکتر) باشد، باید 5 کاراکتر برای این عبارت خالی نگه دارید.

تعداد محدود است!

شما در هر بار ارسال پیامک به بلک لیست باشگاه مشتریان، باید زیر 10 هزار عدد پیامک ارسال کنید. بدین ترتیب اگر لیست باشگاه مشتریان شما بیشتر از 10 هزار عدد می‌باشد، ابتدا باید 10 هزار تای اول را ارسال کرده و سپس به باقیمانده ها اقدام به ارسال کنید.

 

در این مقاله درمورد ارسال پیامک به شماره های بلک لیست باشگاه مشتریان توضیحاتی ارائه شد، درصورتیکه کاربر صبا اس ام اس هستید این ماژول برای شما فعال می‌باشد. درصورتیکه کابر صبا اس ام اس نیستید با خرید پنل پیامکی صبا اس ام اس به جمع کاربران ما بپیوندید و از مزیت ارسال پیامک به باشگاه مشتریان بهره‌مند شوید.

پنل اس ام اس،پنل پیامکی،سامانه پیامکی،سامانه پیام کوتاه،ارسال پیامک،ارسال اس ام اس،اس ام اس،پیامک،بلک لیست،بلک لیست مخابرات،لیست سیاه،لیست سیاه مخابرات،پیامک سفید